www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Po08102020

Last update09:11:44

Back Politka Kmotrokracie 18.3.2010 - Síť internetových novin - Thoma vyzval Řeřábka

18.3.2010 - Síť internetových novin - Thoma vyzval Řeřábka

  • PDF
AKTUÁLNĚ / Politika
18.3.2010 16:48:55
Primátor Thoma vyzval tajemníka Řeřábka k objasnění stěračové kauzy
ČESKÉ BUDĚJOVICE

Českobudějovický primátor Juraj Thoma (ODS) vyzval tajemníka magistrátu Zdeňka Řeřábka k co nejrychlejšímu objasnění stěračové kauzy. Ve svém prohlášení vyjádřil znepokojení nad tím, že Řeřábek dosud neprojevil žádnou vůli k vyvrácení obvinění.

 

Svědek a provozovatel pizzerie Ladislav Vrábel, se kterým má Řeřábek dlouhodobý spor o objekt, ve kterém pizzerie funguje, říká, že tajemník ukroutil dva stěrače a navíc ohnul zrcátko u auta. Tajemník Řeřábek to však popírá, vysvětlení, které by primátora Thomu uspokojilo, však dosud nepodal.

"Jsem hrubě znepokojen, že ani čtrnáct dnů po vzniku kauzy tajemník neprojevil vůli k vyvrácení nařčení v této věci. Záležitost se vleče a vyšetřování vyvolává dojem nic nezjistit. Tento fakt přitom bez jakýchkoliv pochyb poškozuje nejen jméno Zdeňka Řeřábka, ale i město České Budějovice a v neposlední řadě i všechny ty zaměstnance českobudějovického magistrátu, kteří svou práci opravdu chápou jako službu občanům," popisuje primátor Thoma.

Doporučil proto Zdeňku Řeřábkovi, aby souhlasil se zveřejněním záznamu z městského kamerového systému. "Ten by mohl do celého případu vnést zásadní změnu v jeho prospěch, pokud je to tak, jak tajemník tvrdí a on je nevinný," pokračuje Thoma. "To, že se tajemník s mým návrhem neztotožnil, mi nezbývá než akceptovat. Odmítám se však smířit se současnou nedůstojnou a nadále neúnosnou situací, kdy v důsledku uvedené kauzy dramaticky klesá důvěra českobudějovické veřejnosti v instituce města,"dodává primátor.

Ulici snímají kamery, záznam může být klíčovým důkazem. "Chápu, že pro Zdeňka Řeřábka je celá tato situace více než složitá a že je nutné ctít presumpci neviny. Protože se ale jedná o nejvyššího úředníka magistrátu, který by měl být garantem důvěryhodnosti tohoto úřadu, považoval jsem za nutné jej se vší důrazností požádat, aby aktivně a především co nejrychleji přispěl k objasnění spekulací," říká Thoma.

"Všechny občany bych chtěl ubezpečit, že pokud se bez jakýchkoliv pochybností provinění tajemníka magistrátu prokáže, rozhodnu o délce jeho dalšího setrvání na radnici tak, jak mi to umožňuje zákon o obcích. A to i s vědomím možných důsledků, které by takové rozhodnutí pravděpodobně znamenalo pro mne samotného," uzavírá Juraj Thoma.

Provozovatel pizzerie vede s městem spor o nájemní smlouvu, podle jeho slov za celým sporem stojí právě tajemník Řeřábek.

Komentářů
BRAVO
Pavel 2010-04-04 08:07:19

Thoma je frajer. Nikdy jsem si nemyslel, že ho budu chválit. Ale spletl jsem se. Škoda, že ho ta
pakáž v ODS popraví.
Anonymní 2010-04-11 11:42:27

Toto je úplně normální krok ze strany primátora, který je v čele města. Očekává se od
něj, že bude řešit věci, které jsou záležitostí našeho města.
Ladislav Vrábel 2010-04-11 12:56:18

S tím souhlasím. Je třeba dát primátorovi najevo, co si tom myslíme. Jedná přece za nás, my
jsme ho zvolili, je naším představitelem.
18.3.2010 - S?­?? internetov??ch novin - Thoma vyz
Kodi addons 2015-04-20 20:51:37

I always was concerned in this topic and stock still am, thanks for putting
up.

http://droidking.co.uk/blog/read_126596/xbmc-kodi-how-to-install-total-installer.html
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."